Search

Chtěla bych, ale…

Na čem záleží, že se z nejasného „chtěla bych“ stává tohle „opravdu chci“ a nakonec „tohle mám“?

„Chtěla bych být lepší v práci, ale…“

„Chtěla bych cestovat, ale…

„Chtěla bych přestat kouřit, ale…

„Chtěla bych mít ve firmě kvalitnější lidi, ale…“

Snad nejsem úplně mimo, když se domnívám, že každý máme svoje „chtěla bych/ chtěl bych…“  možná i řadu takových. Některá se nám daří naplňovat, jiná ne. Hlavní hybnou silou k jakékoli změně je naše motivace. Motivace vycházející buď z vnitřních nebo vnějších pohnutek a podnětů. Startuje náš motor, který nás žene k naplnění našich snů a cílů. Motivace nám dává odpověď na to, proč tohle dělám a zároveň určuje, jak dlouho vydrží náš motor běžet.

Pokud něco opravdu chci srdcem, dává mi to mnohem větší víru, sílu, odvahu a vytrvalost dělat kroky, které mě k cíli dříve nebo později dovedou, i když to není vždy jednoduché. Pokud náš cíl určuje místo srdce „jen“ rozum, naši rodiče, šéf nebo kdokoli další, náš motor často dříve nebo později vychladne. Možná se nám i cíle podaří dosáhnout, ale nakonec z něj nemáme možná ani radost.

Jenže ne vždy bývá jednoduché to od sebe odlišit. Čím lépe poznáváme sami sebe a volání našeho srdce, tím více cílů se nám podaří dosáhnout a náš život bude naplněnější. Je to často dobrodružná, nelehká, ale i krásná cesta, na kterou se stojí za to vydat.

 

Šárka Sonnková

 

Sdílejte

Další příspěvky

V čem je ten problém?

„Já nechápu, v čem pořád vidíš problém,“ přišlo mi do zprávy tři dny před jedním velkým setkáním, které jsem pomáhala organizovat.

Životní kyvadlo

Dnes mám takový zařizovací den. Ráno rychle do Kauflandu pro Ferdu, kterého hodím večer na znak. Tak říkám procesu v

,,Zůstaň zlatej“

Citát patřící čtrnáctiletému chlapci jménem Ponyboy z knihy The outsiders(1970). Ponyboy se dá popsat hodně způsoby. Chlapec, co vyrůstá bez rodičů,