Search

Jak se chováme ke svým rodičům?

Je to už pár let, co přede mnou sedí muž a povídá o své mamince: „Máme moc krásný vztah. Takové souznění.“ Uplynou dva roky a já navštěvuji jeho maminku, hodnou ženskou. Po chvíli se rozpláče: „Už nevím, jak dál, skoro se se mnou nebaví. Když ano, sráží mě. Nevím, proč, kdy, jak se to změnilo.“

Proč?

Maminka je maminka, pořád stejná. Jen my v sobě přepínáme sebe a své druhé já (rány z dětství). V tomto případě nedostatečné sebevědomí, které začalo s maminkou komunikovat. Jak dlouho to bude trvat? Nevím, možná tak dlouho, až ji zničí a tím svému druhému já dokáže, že opravdu něco v životě dokázal.

Život není peříčko a nikdy nebude. Neznám rodiče, kteří schválně naseli dětem do životů omezení ve formě bloků v podvědomí. A tak mám pro sebe jednu zásadu, nechci, aby mé chování k rodičům někdy bylo zatíženo tím, co si mám vyřešit v životě já. A mám ji od chvíle, co jsem opustila rodný dům. Do té chvilky za mě byli zodpovědní oni, vše, co se dělo dál, už je moje.

 

 

Irena Vrbová

 

Sdílejte

Další příspěvky

Jak mluvíte o svých lidech

Denně se potkávám na schůzkách a majiteli nebo řediteli firem. Větších, menších i těch úplně malinkých. V poslední době se jako

Ticho.

Existuje tisíce verzí ticha, každá zdánlivě jiná. Ticho na vrcholu hory, mezi stromy, plné zdolání a dobrodružství. Ticho v zastaralé

Partie se smrtí

Hrála jsem jednou takovou hru – partii se smrtí. Nesla jsem si do ní seznam věcí, které bych chtěla v životě