Search

Představte se, prosím.

Jednou za dva měsíce pořádáme v Portu Dostaveníčko. Je to akce, která je otevřená všem lidem, které zajímá, co se kolem nich děje…v práci, ve vztazích, v nich samých…

Naše kapitánka, která večer vede, si řekla, že tentokrát udělá počáteční představení trochu jinak. Vybere několik lidí, které alespoň trochu zná, a představí je sama. Tak, jak je vidí svýma očima. Na všech do jednoho bylo vidět, že by o sobě takové věci v životě neřekli a byli by mnohem střídmější.  A to i přesto, že zazněly jen věci, které v životě opravdu sami dokázali nebo to, jak svým chováním působí na lidi kolem sebe.

Protože jsem sama na Dostaveníčku měla svou dobrou kamarádku, přemýšlela jsem večer o tom, jak ji vidím a byla jsem si úplně jistá, že ona tak sebe nevidí. Napsala jsem zprávu a představila jí ji samotnou.  Co jsem ale nečekala, že udělá to samé ona mě 😊 Nebudu vás napínat, navzájem jsme se hodně dojaly a přesto, že se známe více než 10 let, to byl jeden z našich nejsilnějších okamžiků.

Přijde mi teď až srandovní, že jsem přemýšlela o tom, jaká je škoda, že se ti lidé nevidí tak, jak je vidí jejich blízcí, a přitom to, že to mám úplně stejně, mi musel říct také někdo další. Je dobře, že kolem sebe takové lidi máme, nicméně ten, kdo nás zná nejvíc a kdo by nás měl mít nejvíce rád, jsme my samotní.

Proto, zkuste odložit svoje přehnaně kritické oči a podívejte se na sebe těma, kterýma vás vidí vaši blízcí a …. představte se, prosím! 😊

 

Markéta Viehmannová

 

Sdílejte

Další příspěvky

V čem je ten problém?

„Já nechápu, v čem pořád vidíš problém,“ přišlo mi do zprávy tři dny před jedním velkým setkáním, které jsem pomáhala organizovat.

Životní kyvadlo

Dnes mám takový zařizovací den. Ráno rychle do Kauflandu pro Ferdu, kterého hodím večer na znak. Tak říkám procesu v

,,Zůstaň zlatej“

Citát patřící čtrnáctiletému chlapci jménem Ponyboy z knihy The outsiders(1970). Ponyboy se dá popsat hodně způsoby. Chlapec, co vyrůstá bez rodičů,